ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τετάρτη 8 Μαΐου 2013

Φιλικό στη Ν. Καρβάλη

Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας, στη μεταπασχαλινή και πιο κρίσιμη περίοδο της προετοιμασίας για το τουρνουά των Τρικάλων. Αντίπαλη "η ομάδα του Νικολαΐδη" που μας φιλοξένησε σήμερα στο γήπεδο του Ιωσηφίδη στη Νέα Καρβάλη , που παίζουν δις εβδομαδιαίως και τους ευχαριστούμε πολύ για τη φιλοξενία τους αυτή. Αν διαβάσετε το τελικό σκορ που νικήσαμε 10-1, μην βιαστείτε να προδικάσετε για δυναμικότητα των ομάδων, κλπ. Στο ημίχρονο κερδίζαμε με 3-0 με δύο από τα τρία γκολ να είναι από λάθη- δώρο του "κρύου" τερματοφύλακα των αντιπάλων, του φίλου μας Δημήτρη. Όχι πως ήμαστε υπερομάδα!
Δ.Δ= Δημήτρης Δωροθέτης
Στην επανάληψη η ήδη ελλιπής ομάδα των αντιπάλων, αποδυναμώθηκε περισσότερο και το έργο έγινε πιο εύκολο για μας. Ελλείψεις είχαμε κι εμείς φυσικά αφού μαζευτήκαμε -λόγω ημερών- 12 όλο κι όλο παίχτες, με τον κόουτς 13. Και για να μην μείνει κανείς παραπονεμένος παίξαμε 12-12 όλο το ματς. Κατεβήκαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου, Βενέτη, Σμάλη, Σάμιο, Μιχαηλίδη, Μαδεμτζίδη, Νάκα, Κολόζο, Βοϊκογλου, Λεπίδα, Πράτσα (Κρυστάλλη β' ημ). Τα γκολ πέτυχαν οι Λεπίδας (4), Μιχαηλίδης (2), Νάκας(2) κι από ένα οι Βενέτης, Βοϊκογλου.  To γκολ των αντιπάλων ο Ζηνάς. Μεγάλη ευκαιρία να ανεβεί στον πίνακα των σκόρερ έχασε ο Μπαντίκος αλλά ποιος ξέρει σε ποιο...κατσικάκι βυθίστηκε το πιρούνι του και δεν έδωσε σημείο ζωής τόσες μέρες! Τυχεροί σταθήκαμε και με την ήρεμη διαιτησία του κόουτς αφού ο Αρβανιτόπουλος  πετούσε την ίδια ώρα για Ελβετία. 6 ήττες, 6 νίκες, 3 ισοπαλίες ο απολογισμός των 15 έως τώρα φιλικών που έδωσε η ομάδα μας.