ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Δευτέρα 20 Μαΐου 2013

Καβάλα-Ξάνθη 2-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τους συναδέλφους της Ξάνθης με σκορ 2-3 (ημίχρονο 0-1), σήμερα σε φιλικό μεταξύ μας που έγινε στη Γραβούνα. Οι δυο ομάδες, σχεδόν ισοδύναμες, δεν έπαιξαν και κανένα ποδόσφαιρο αξιώσεων ούτε δημιούργησαν αξιόλογες και πολλές φάσεις στις δυο εστίες εν αντιθέσει με το πλούσιο 5-3 της 22ας Απριλίου στην ΕΚΤΕΝΕΠΟΛ. Κοντολογίς, σήμερα δεν άρεσαν.
     Προηγήθηκε η Ξάνθη στο ημίχρονο με κοντινό πλασέ του Ευθυμίου. Ισοφάρισε αρχές β' ημιχρόνου ο Νάκας επίσης με κοντινό πλασέ από πάσα του Μιχελίδη. Μέσα σε 5 λεπτά όμως κατάφεραν οι Αχμέτ - με προβολή από πάσα  του Κεχαγιά- και Γιοβανούδης -με σουτ- κι έκαναν το 1-3. Μείωσε με απευθείας φάουλ ο Κρυστάλλης, στο τελικό 2-3.
     Παίξαμε με τους Οικονομίδη (Διαλεκτόπουλο), Νικολάου (Βενέτη), Χουλιάρα, Κρυστάλλη, Σάμιο, Μαδεμτζίδη, Μόσχου, Βοϊκογλου (Μπαντίκο), Νάκα, Μιχελίδη, Λεπίδα. Διαιτητής έπαιξε ο Αρβανιτόπουλος.