ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Δευτέρα 15 Ιουνίου 2015

Αστυνόμε, στα κρατητήρια...

Τετάρτη 10/6/2015, ώρα 6μμ, γήπεδο Αγιάσματος. Φιλικό παιχνίδι Δασκάλων Καβάλας- Αστυνομικών Ξάνθης. Εμφανέστατη η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων, αποτυπώνεται στο τελικό σκορ: 5-1 για τους Αστυνομικούς, ημίχρονο 4-0. Όχι, δεν ήμασταν κακοί αλλά οι φιλοξενούμενοί μας πιο νέοι αλλά και έμπειροι κυριάρχησαν στο κέντρο και έφτιαξαν φάσεις. Και πάλι δεν θα άνοιγαν το σκορ αν δεν υπήρχαν κάνα δυο ''δωροθέτες'' στην ομάδα μας: ο υπογράφων με απίστευτη ενέργεια έκανε το 0-1 (το 1ο κελί στο κρατητήριο) ενώ λίγο αργότερα ο Χουλιάρας με μια λανθασμένη απόκρουσή του πάρε-βάλε, έδωσε την ευκαιρία στην Ξάνθη να κάνει το 0-2 (το...δεύτερο κελί!). Καλύτερό μας πάντως, το β' ημίχρονο (1-1 το σκορ) μιας και απέδωσαν οι αλλαγές του προπονητή αλλά και έπαιζαν -λογικά- πιο χαλαρά και οι αντίπαλοι. Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου (Γερομάρκο), Αρβανιτόπουλο, Χουλιάρα, Σάμιο (Λάμπρη), Μαδεμτζίδη, Κρυστάλλη, Μόσχου (Μιχελίδη), Λυσσαρίδη, Νάκα, Σεμίσογλου (Λεπίδα).
*Με το διαιτητή του Συνδέσμου Καβάλας κ Μίμη Κυριακού έγινε το παιχνίδι. Σφύριξε πολύ καλά.
*Παρών και ο Σμάλης που στην επόμενη συνάντηση επανέρχεται. *Μπιροκαφέδες κέρασε σε καφενείο του χωριού πάλι ο κόουτς. Ευχαριστούμε.