ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τρίτη 1 Μαρτίου 2016

Κρατάμε τα θετικά!

Στο χθεσινό φιλικό με την ομάδα των Αεροπόρων Καβάλας, που έγινε στο Αγίασμα, χάσαμε 2-5 (ημίχρονο 0-2). Το σκορ μάλλον μας αδικεί γιατί μέχρι τα  μισά τουλάχιστον της επανάληψης ήμασταν μες στο παιχνίδι, είχαμε μειώσει σε 2-1, πιέζαμε για την ισοφάριση. Αλλά η φρεσκαδούρα των αντιπάλων και κάποιες αδυναμίες στην άμυνά μας, έδωσαν το δικαίωμα στους αντιπάλους σε 10 λεπτά να πετύχουν 3 γκολ. Κρατάμε την πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, τη δημιουργία φάσεων για γκολ στην αντίπαλη εστία, τη σταδιακή προσαρμογή και των νέων παιχτών στην ομάδα, την απουσία (σχεδόν!!!) της γκρίνιας στο λάθος. Λίγα είναι; Μένει η πίκρα του αποτελέσματος φυσικά. Αντιστάθμισμά της όμως, η παρουσία της ομάδας ως ένα συγκροτημένο και δεμένο σύνολο παιχνίδι με παιχνίδι.
*Ήμασταν σχεδόν άπαξ άπαντες παρόντες (Τζεράκης, Μιχαηλίδης οι απουσίες).
*Και τα δύο γκολ ο Λυσσαρίδης, με έξυπνη καντήλα το 1-2, με κοντινό πλασέ το τελικό 2-5.
*Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου (Γερομάρκο), Χουλιάρα (Σμάλη), Λεβεντόπουλο (Αρβανιτόπουλο), Σάμιο (Λάμπρη), Μαδεμτζίδη (Βλαχογιάννη), Κρυστάλλη, Δεληγιάννη, Μόσχου, Λυσσαρίδη, Λεπίδα (Νάκα).