Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2016

Το δικό τους ''Δ'' ήταν...κεφαλαίο.

Δικηγόροι Καβάλας- 3
δάσκαλοι Καβάλας- 0.
      Στο 2ο μεταξύ μας φιλικό για φέτος, που έγινε στο Αγίασμα σήμερα Δευτέρα 25/1/2016, η ομάδα των Δασκάλων Καβάλας ηττήθηκε από την αντίστοιχη των Δικηγόρων 3-0 (ημίχρονο 1-0). Το συγκεκριμένο ήταν το τελευταίο φιλικό για τους Δικηγόρους που ξεκινάνε το ερχόμενο Σάββατο το πρωτάθλημα Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδας, με εκτός έδρας παιχνίδι στην Κοζάνη. Καλή τους αρχή. Για τους νικητές, που ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια και κέρδισαν δίκαια, έπαιξαν: ο Βουλγαράκης τερματοφύλακας, αριστερά ο Πασσάς, δεξιά ο Περβανίδης (ευχαριστώ για τη σύνθεση), κέντρο άμυνας οι Καπράκης, Καμπάνταης, στα χαφ οι Παπαδόπουλος, Κρόκος, Ζαχαριάδης, αριστερό χαφ ο Σκαρτούλης, δεξί ο Καραγιαννίδης, φορ ο Καϊτατζής. Μπήκαν αλλαγές οι Ριστάνης και Καγκαϊδης. Απών ο Κάλφας λόγω γρίπης. Τα γκολ πέτυχαν οι Καραγιαννίδης με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή, ο Κρόκος με καρφωτή κεφαλιά από σέντρα του Καραγιαννίδη και ο Ριστάνης με κοντινό πλασέ, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια.
     Οι Δάσκαλοι παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου, Λάμπρη (Κοντομισόπουλο), Σμάλη, Αρβανιτόπουλο, Μαδεμτζίδη, Σάμιο, Μόσχου, Λυσσαρίδη, Κρυστάλλη (Χουλιάρα), Λεπίδα. Κάτι παραπάνω από αισθητή η απουσία του Νάκα. Ο Γερομάρκος , αν και παρών, προληπτικά δεν αγωνίστηκε. Υπέκυψε όμως στον πειρασμό και σφύριξε διαιτητής στην επανάληψη. Δεν ήταν άσχημη η παρουσία μας στο παιχνίδι, αφού κυκλοφορήσαμε την μπάλα, φτιάξαμε ευκαιρίες, δείξαμε εγωισμό αλλά, στα σημεία -είπαμε- το Δ το κεφαλαίο το κέρδισαν οι αντίπαλοι!