ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τρίτη 15 Ιουνίου 2010

Καβάλα- Ξάνθη 5-5 (1-1)

ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟΥΣ "ΧΡΥΣΟΠΑΓΚΙΤΕΣ" ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

Φιλικό παιχνίδι έπαιξαν το βραδάκι της Δευτέρας 14,6,10 οι ομάδες της Καβάλας και της Ξάνθης στο γήπεδο της Πέρνης. Το αποτέλεσμα; Ισοπαλία 5-5 (ημίχρονο 1-1). Στις 21 Απριλίου στην Ξάνθη οι ομάδες ήρθαν πάλι ισόπαλες, 1-1 τότε. Ούτε στο στοίχημα να παιζόταν... Στο α' μέρος παίχτηκε σφιχτό ποδόσφαιρο, μετρημένο με λίγες καλές φάσεις από τις δυο ομάδες, με την Καβάλα να ισοφαρίζει με τον Μπαντίκο λίγο πριν λήξει το ημίχρονο σε 1-1. Η Ξάνθη στο β' μέρος εκμεταλλεύτηκε τις πολλές αλλαγές της Καβάλας, ισοφάρισε αμέσως το 2-1 του Νάκα στις αρχές του ημιχρόνου, προηγήθηκε 2-3 και λίγο αργότερα 3-5. Το κοφτερό λεπίδι όμως του...Λεπίδα δεν είχε μιλήσει: με δυο όμορφα γκολ ισοφάρισε και διαμόρφωσε το χορταστικό 5-5. Απίστευτη η διαιτησία του καβαλιώτη Αρβανιτόπουλου, έπαιξε 50-50, άκουσε μονάχα καλά λόγια στο τέλος. Μπράβο σου Χρήστο, τώρα στο τέλος διορθώνεσαι. Επιτέλους! Η Καβάλα έπαιξε με τους Οικονομίδη, Μολοχίδη (β΄ημίχρ Νάστο), Κρυστάλλη, Χουλιάρα (Μαδεμτζίδη), Γερομάρκο (Χρόνη), Βενέτη (Μιχαηλίδη), Καλπάκη (Τζεράκη), Μπούτζιο (Νάκα), Μπαντίκο (Λεπίδα), Σεμίσογλου (Κακάνη) και Σμάλη (Σάμιο). [παππούλης]