ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τετάρτη 17 Μαΐου 2017

15/5/2017: ΞΑΝΘΗ- ΚΑΒΑΛΑ 1-1

Δευτέρα 15/5/2017, γήπεδο Γενισέας Ξάνθης. Φιλικό παιχνίδι μεταξύ των ομάδων εκπαιδευτικών ΠΕ Ξάνθης- Καβάλας. Στο α' ημίχρονο ήταν ισοδύναμες οι ομάδες, με την ομάδα της Καβάλας να δημιουργεί περισσότερες φάσεις στην αντίπαλη εστία. Σε μια από αυτές κατόρθωσε με την επιμονή του Λεπίδα να κάνει το 0-1 με κοντινό πλασέ. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η Ξάνθη ισοφάρισε σε 1-1, σκορ που έληξε και ο αγώνας τελικά.

ΦΑΣΕΙΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΑΝΑΣΕΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΦΑΣΕΙΣ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Στην επανάληψη η ομάδα της Καβάλας παρουσιάστηκε με εντελώς διαφορετικό πρόσωπο: ανύπαρκτη επιθετικά, με ασύνδετο κέντρο και με άμυνα που πελαγοδρομούσε. Τυχερή που δεν δέχτηκε 2ο τέρμα από την Ξάνθη, που δεν ''πήρε το πόδι της'' από το μισό γήπεδο, αυτό που...έγερνε προς την πλευρά της Καβάλας!