ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 19 Ιουνίου 2014

Κλείσαμε με πεντάρα!

Ε τι, μόνον η Ισπανία θα τρώει τις πεντάρες; Εμείς δεν μπορούμε; Μπορούμε και παραμπορούμε φυσικά, αν δεν έχουμε το μυαλό μας συνεχώς στην άμυνα κι αν δεν λειτουργούμε ομαδικά ως το τέλος. Ό,τι ακριβώς πάθαμε και στο χθεσινό φιλικό μας με τους Δικηγόρους Καβάλας που δώσαμε στα γηπεδάκια 5*5 στα Σφαγεία. Το ημίχρονο ισορροπημένο και αμφίρροπο έληξε δίκαια ισόπαλο 2-2. Στα μισά της επανάληψης όμως, η...αφηρημάδα της άμυνάς μας έδωσε στους Δικηγόρους την ευκαιρία να σκοράρουν άνετα 3 φορές και να έχουν και άλλες ευκαιρίες. Η αλήθεια είναι πως κι εμείς στην επανάληψη γυρίσαμε την μπάλα, κάναμε φάσεις αλλά πότε ο αντίπαλος κίπερ πότε η αστοχία του Μιχαηλίδη (μας έλειψες Λεπίδα!) μας στέρησαν τα γκολ. Τελικό σκορ 5-3. Ένα γκολ έβαλε ο Βενέτης, ένα ο Μιχαηλίδης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και ένα μας χάρισαν με αυτογκόλ οι αντίπαλοι. Καλός ο διαιτητής Αρβανιτόπουλος, πάτησε χορτάρι 1η φορά μετά την περιπέτειά του. Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου, Χουλιάρα(Βενέτη), Σμάλη(Τζεράκη), Σάμιο, Μαδεμτζίδη, Μόσχου, Κρυστάλλη, Νάκα, Μιχαηλίδη, Λυσσαρίδη.
Ήταν το τελευταίο φιλικό πριν την Πρέβεζα. Μακάρι να ήταν και η τελευταία μας ήττα!