ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τρίτη 23 Απριλίου 2013

είχαμε ΚΕΧΑΓΙΑ στο κεφάλι μας (3) και στα πόδια μας (2)

Απλά, άπαιχτος...
"Εφιάλτης μου 'γινες ρε Νίκο!" Με τη λήξη του ημιχρόνου  στο χθεσινό (22/4/13) φιλικό με τους συναδέλφους της Ξάνθης στο κάκιστο γήπεδο της ΕΚΤΕΝΕΠΟΛ, δεχτήκαμε με απευθείας εκτέλεση φάουλ το 1ο γκολ. Είπα μια να συγχαρώ τον Κεχαγιά στο ημίχρονο αλλά σκέφτηκα μπορεί να βάλει και κανένα ακόμα γκολ, άσ' το για το τέλος. Κανένα ακόμα είπαμε, όχι και τα πέντε! Μπράβο του, πάντως. Στο α' ημίχρονο καταφέραμε και βάλαμε 2 γκολ, το 0-1 με κοντινό πλασέ του Λεπίδα και το 0-2 με πέναλτι του Κρυστάλλη που κέρδισε ο Νάκας ενώ δεχτήκαμε με άμεσο φάουλ το 1-2, σε διάπλατη(!) εστία. Στην επανάληψη οι δυνάμεις μας δεν ήταν οι ίδιες ενώ αντίθετα οι Ξανθιώτες συνάδελφοι κεντούσαν στην επίθεση με τις αλλαγές τους και ιδιαίτερα με το φίλο μου τον Ευθύμη πρωταγωνιστή. Προσωρινή έκλαμψη το πολύ ωραίο σε δημιουργία και εκτέλεση 3ο μας γκολ, το 2-3 του Μπαντίκου. Ο Κεχαγιάς όμως, μας (με) φύλαγε άλλα τρία. Όντως άπαιχτος εχτές. Η Ξάνθη κέρδισε δίκαια ενώ εμείς δώσαμε όλοι τον καλύτερό μας εαυτό. Γι' αυτό και το γιορτάσαμε αμέσως μετά με ένα προπασχαλινό κρασάκι στη Ζαρκαδιά. Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου, Σάμιο, Αρβανιτόπουλο (Λυσσαρίδη), Σμάλη, Μαδεμτζίδη (Μπαντίκο), Μόσχου, Μιχαηλίδη, Νάκα, Κρυστάλλη, Λεπίδα. Καλά που αναβλήθηκε πάντως χτες, το πρώτο μάθημα της Β΄περιόδου επιμόρφωσης και ήρθαν εκτάκτως δύο συνάδελφοι, γίναμε δεκατρείς και πήραμε κάποιες ανάσες, αλλιώς θα έπαιζε πιθανότατα και ο...κόουτς!