ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Παρασκευή 8 Μαρτίου 2013

Ταρίφα

παππούλη, πες αλεύρι...
Ταρίφα κόψαμε στην ομάδα των Δικηγόρων, που κερδίσαμε και στο νέο μας φιλικό 6-1 (6-3 το προηγούμενο σκορ, 3 βδομάδες νωρίτερα). Σήμερα η ομάδα είχε πολύ δυνατό κέντρο, καλές επιλογές στην επίθεση αλλά ΚΥΡΙΩΣ είχε έναν πολύ καλό Φίλιππα στα δοκάρια, όποτε χρειάστηκε. Αντίθετα η ομάδα των Δικηγόρων είχε εμφανώς λιγότερες επιλογές από την προηγούμενη συνάντησή μας και κυρίως είχε ασύνταχτη παντελώς άμυνα. Γεγονός που πλήρωσε με 6 γκολ σε ένα ημίχρονο!!! Τονίζουμε 6-1 στο ημίχρονο, 6-1 τελικό! Παίξαμε 12-12 μην μένει κανείς στον πάγκο και κρυώνει, με τους Σάμιο (πάλι κατέβηκε μόνον για μένα- πάλι τον υπερευχαριστώ), Νικολάου, Σμάλη, Αρβανιτόπουλο (Κοντομισόπουλο), Χουλιάρα, Μαδεμτζίδη, Μιχαηλίδη, Μιχελίδη, Μόσχου, Βοϊκογλου (λτ Λυσσαρίδη), Κρυστάλλη, Λεπίδα. Ο Οικονομίδης "αγόρευε" με τους αντιπάλους αλλά δεν...απαγόρευε τα γκολ και ο Αρβανιτόπουλος δυνάμωσε την αντίπαλη άμυνα στην επανάληψη.  Τις αδυναμίες στην άμυνά μας, κάλυψε όπως προαναφέραμε, όποτε χρειάστηκε ο super Samios. Ακόμα κι όταν ο φίλος Σμάλης είπε να βάλει ένα αυτογκόλ, ο Φίλιππας έβγαλε κόρνερ με αποκρουσάρα, χωρίς υπερβολή. Ο Λεπίδας πέτυχε 4 γκολ, ανέβηκε στα 9 κι αν ανέβηκε και το ηθικό του, ποιος ξέρει, ίσως πάρει την απόφαση να ξανανεβούμε στη...Ζαρκαδιά!