ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Κυριακή 10 Ιουνίου 2012

4η νίκη στα 14 παιχνίδια

Την τέταρτη νίκη της πέτυχε η ομάδας μας, σε 14 φιλικά παιχνίδια που έδωσε από την αρχή της προετοιμασίας μας, πέρσι το φθινόπωρο ως τώρα. Ένα μάλλον κακό ποσοστό νικών, που ελπίζουμε να "ανατραπεί" στη Χαλκίδα. Την περασμένη Τετάρτη λοιπόν, 6.6.2012, αντιμετωπίσαμε στα γηπεδάκια στο Περιγιάλι Καβάλας, την ομάδα των Δημοσιογράφων Καβάλας. Το παιχνίδι έγινε σε πλαστικό χόρτο γιατί και στη Χαλκίδα θα δώσουμε έναν αγώνα σε πλαστικό. Με καλά διαστήματα η ομάδα μας, κυρίως στην επίθεση, πέτυχε νίκη με σκορ 6-5 (3-2 ημίχρονο). Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ομάδα μας που έδωσε χώρο στους Δημοσιογράφους τα τελευταία 10΄ που πίστεψαν πως μπορεί να ανατρέψουν το 6-3 που διαμορφώθηκε σε κείνο το λεπτό. Και με τις αμυντικές μας αδυναμίες, θα το κατάφερναν παραλίγο. Τα γκολ πέτυχαν οι Μιχελίδης (2), Λεπίδας, Μόσχου, Μπαντίκος, Νάκας. Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου, Χουλιάρα, Αρβανιτόπουλο, Σάμιο (Κακάνη), Μαδεμτζίδη (Γερομάρκο), Μόσχου, Κρυστάλλη, Νάκα, Μιχελίδη, Λεπίδα (Μπαντίκο).