ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 10 Νοεμβρίου 2011

Νέα επιτυχία ο Θόδωρος

Ισοπαλία "εκτός έδρας" απέσπασε η ομάδα μας με την καθοδήγηση του Θόδωρου Μπούτζιου. Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Αγιάσματος με αντίπαλη την τοπική ομάδα που αγωνίζεται στο τοπικό πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας και έληξε ισόπαλο 2-2 (ημίχρ 0-1). Όλα δείχνουν πως βαδίζουμε σε "λειτουργική" καθαίρεση του (α') προπονητή Χρήστου Βενέτη και την "αυτοδίκαιη" ανάδειξη στη θέση του, του (β') Θόδωρου Μπούτζιου. Η ομάδα αμύνθηκε έξυπνα στο α' ημίχρονο όπου και πέτυχε το 0-1 με συρτό μακρινό σουτ του Νάκα. Στα μέσα του β' ημιχρόνου, ένα 5λεπτο χαλάρωσης ήταν αρκετό να προηγηθούν οι γηπεδούχοι 2-1. Παρά το ότι η ομάδα έπαιζε όμως για μισή ώρα περίπου με 10 παίχτες (τραυματίστηκε ο Νάκας) είχε πολλές και κλασικές ευκαιρίες που έβγαζαν μάτια. Τελικά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε με ένα υπέροχο όντως γκολ του Λεπίδα έξω από την περιοχή. Κατεβήκαμε με τους Οικονομίδη, Αρβανιτόπουλο, Χουλιάρα, Σμάλη, Σάμιο (Χρόνη), Μαδεμτζίδη, Νικολάου, Κοντομισόπουλου (Μιχαηλίδη), Μόσχου, Λεπίδα, Νάκα. Στα απίθανα του παιχνιδιού, η ηλικιακή αναλογία των δύο ομάδων: ο μεγαλύτερος του Αγιάσματος είχε την ηλικία του μικρότερου δικού μας. Μετά το παιχνίδι, ακολούθησε τραπέζι σε ταβέρνα του χωριού. παππούλης