ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 26 Μαΐου 2011

Δάσκαλοι Καβάλας- Λύκοι Κούτλα 4-3 (3-1)

Μετά από ένα αρκετά καλό παιχνίδι, με ωραίες στιγμές και από τις δυο ομάδες και κάτω από ανυπόφορη ζέστη, η ομάδα των Δασκάλων Καβάλας νίκησε τους Λύκους του Βασίλη Κούτλα με 4-3 (ημίχρονο 3-1). Το παιχνίδι έγινε στα πλαίσια ενός τουρνουά που συμμετέχουν εκτός από μας τους δυο και οι συνάδελφοι της Ξάνθης και μια ομάδα παλαιμάχων του Νέστου Χρυσούπολης και ήταν ιδανικό για το δέσιμο και την προετοιμασία της ομάδας μας για το Αγρίνιο. Οι Λύκοι προηγήθηκαν νωρίς αλλά οι Δάσκαλοι κατάφεραν με δυο γκολ του Βοϊκογλου και ένα (θαυμάσιο σε εκτέλεση και άπιαστο) του Λεπίδα να τελειώσουν το ημίχρονο προηγούμενοι 3-1. Στην επανάληψη με ένα πέναλτι μείωσαν οι Λύκοι 3-2, σύντομα (πάλι) ο Λεπίδας έκανε το 4-2, στο 85' έγινε το 4-3 και στις καθυστερήσεις ο Κρυστάλλης των Δασκάλων έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να κάνει το 5-3. Αγωνιστήκαμε με τους Οικονομίδη, Σμάλη, Νικολάου, Γερομάρκο (Κρυστάλλη), Σάμιο, Μπούτζιο, Σουσαμλή, Νάκα, Μαδεμτζίδη, Λεπίδα (Βενέτη), Βοϊκογλου (Κακάνη). Ωραία τα γκολ των Λεπίδα, Βοϊκογλου αλλά μη λησμονήσουμε και την ατυχία του Θανάση του Σμάλη, που βρήκε...δοκάρι και ατύχησε να γράψει στο παθητικό του ένα ακόμη αυτογκόλ. Την επόμενη φορά Θανάση. Για την καλή μας εμφάνιση και νίκη, "τσιμπήσαμε" και ένα ρεπό για την ερχόμενη Δευτέρα από τον κόουτς! Θενκς ΧΒ. Μετά το ματς η ομάδα των Δασκάλων μαζεύτηκε σε μια πιτσαρία της Χρυσούπολης, όπου συζητήσαμε για το Αγρίνιο, είδαμε το ΑΕΚ-ΠΑΟ και ευχηθήκαμε ΟΛΟΨΥΧΑ στο ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΘΑΝΑΣΗ να χαίρεται τα 45 του. (Όχι και πολλή χαρά Σάκη, σε 5 χρόνια θα με...φτάσεις!!!). Την επόμενη Τετάρτη 1/6/2011 θα παίξουμε εμείς με τους παλαίμαχους Νέστου και οι Λύκοι με τους Δασκάλους Ξάνθης. παππούλης