ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 11 Ιανουαρίου 2018

ΚΡΥΣΤΑΛΗΝΗ ΛΕΠΙΔΑ, έκοβε με ΛΥΣΣΑ!!!

Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα τα φιλικά του 2018. Αντιμετωπίσαμε στο Αγίασμα, χθες 10/1/18, ομάδα παλαιμάχων από την Καβάλα. Παλαιμάχων ούτως ειπείν αφού ήταν κατά πολύ νεώτεροί μας, με εμπειρία στο τοπικό ερασιτεχνικό. Στο α' ημίχρονο παρ' όλο που προηγηθήκαμε 1-0 με ωραίο πλασέ του Κρυστάλη, κατάφεραν και έκαναν το 1-2 με 2 γρήγορα τέρματα και μέχρι την ανάπαυλα "περάσαμε κατοχή" στην άμυνα, ευτυχώς χωρίς να αλλάξει το σκορ. Κι ενώ περιμέναμε στο β ημίχρονο συντριβή, παίξαμε καταπληκτικά σε όλες τις γραμμές, πολύ καλύτερα από αυτούς, με την άμυνά μας να εξουδετερώνει εντελώς τις επιθέσεις τους, τη δε επίθεσή μας να βγάζει φωτιές (4-0 στην επανάληψη με 3 τέρματα του Λυσσαρίδη κι ένα του Λεπίδα!) και να επικρατούμε δίκαια με 5-2.
     Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Λάμπρη (Κλαούντιο), Σάμιο, Σμάλη, Αρβανιτόπουλο (Θωμά), Λυσσαρίδη, Νάκα, Γερομάρκο, Κρυστάλλη (Χουλιάρα), Δεληγιάννη, Λεπίδα.
         Διαιτητές έπαιξαν οι Χουλιάρας (α'), Αρβανιτόπουλος (β').