ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Ήττα ήπια

Σε φιλικό παιχνίδι σήμερα στο γήπεδο των Πηγών, αντιμετωπίσαμε την τοπική ομάδα του Άρη, που κοουτσάρει ο συνάδελφος Θωμάς Τζεράκης. Χάσαμε 3-1 (ημίχρονο 1-0) δίκαια από μια νεανική και φρέσκια ομάδα που αγωνίζεται στα μπαράζ ανόδου της Α κατηγορίας της ΕΠΣΚ. Μπορεί να είχε ο Άρης 70-30 κατοχή και πάνω από 10 φάσεις για γκολ, αλλά -τηρουμένων των αναλογιών πάντοτε- αποκομίσαμε από το παιχνίδι θετικά στοιχεία για την ομάδα μας: απαιτήσεις για το παιχνίδι δεν είχαμε εξαρχής, οπότε που τους κρατήσαμε στα 3 γκολ ήταν κάτι θετικό. Όπως θετικό που, χωρίς πάγκο ουσιαστικά, κατορθώσαμε και πατήσαμε στο β' ημίχρονο 5-6 φορές κι εμείς την περιοχή τους. Σε μια από αυτές μάλιστα, μετά από πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, μείωσε ο Μαδεμτζίδης σε 3-1 με συρτό σουτ. Όπως και στη Γραβούνα έτσι και σήμερα ο φίλτατος Λεπίδας στην επίθεση φρόντισε για τα μεζεκλίκια μας: σε δύο σουτ από ευνοϊκή θέση, η μπάλα μπορεί να μην πήγε στην εστία τους αλλά γέμισε το ταψί μας με... αγριοπερίστερα! Να 'σαι καλά Γιώργο. Την άλλη φορά, πέρδικα...
Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου (Γερομάρκος), Αρβανιτόπουλος, Σμάλης, Σάμιος, Μόσχου, Μιχαηλίδης, Μαδεμτζίδης (Χουλιάρας), Νάκας, Λυσσαρίδης, Λεπίδας. Ήρθε μετά από καιρό και ο Κρυστάλλης κι έπαιξε διαιτητής στο β' ημίχρονο,