ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2011

Δάσκαλοι Καβάλας- ομάδα Φιλίππου 1-1

Ισόπαλο έληξε το αποψινό φιλικό στην παγωμένη Ν.Καρβάλη, με σκορ 1-1 (1-1 και στο ημίχρονο). Πάλι το παιχνίδι διακόπηκε κανένα δεκαπεντάλεπτο πριν λήξει, αφού κόντεψαν 2-3 να πιαστούν στα χέρια. Λυπηρό. Άλλο λυπηρό γεγονός είναι η θλάση που έπαθε στο πρώτο 1ολεπτο του αγώνα ο Μπαντίκος και αποχώρησε (περαστικά Σύμβουλε). Τρίτο λυπηρό γεγονός η αφλογιστία του Λεπίδα (έχει να βάλει γκολ από πέρσι!!!- σήμερα έχασε ΚΑΙ πέναλτι). Φάσεις κάνανε αρκετές οι Δάσκαλοι, ιδιαίτερα στο β' ημίχρονο, αλλά είχαν οι αντίπαλοι (δανεικό- δυστυχώς...) τερματοφύλακα τον Κούλη που αν και έπιανε τα άπιαστα έκανε τη λόμπα στο 1-1. Χαρά μας που επέστρεψε μετά από πολλούς μήνες ο Κολόζος, που ήταν μάλιστα με τον Δημοσθένη μαζί, οι καλύτεροί μας παίχτες. Διαιτητής ο Βενέτης- καλός ήταν, δεν λέω, αλλά αν είχαμε τη...Σοφία, θα 'τανε καλύτερα. Mea culpa για το κακό διώξιμο, από όπου ήρθε το γκολ που φάγαμε εμείς, να δικαιολογηθώ πως ήμουν κρύος, θα με πιστέψετε; Παίξαμε (12-12 γιατί ο πάγκος ήταν πάγος!) με τους Οικονομίδη, Χουλιάρα, Σμάλη, Νικολάου, Σάμιο, Κολόζο, Μαδεμτζίδη, Μιχαηλίδη, Μπούτζιο, Λεπίδα, Γιάννη;;, Δρόσο. Με την αντίπαλη ομάδα έπαιξαν οι Μόσχου, Κακάνης, Μπαντίκος. παππούλης