ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2010

3 στα 4 ο Καραβολανίδης

Τόλμησε στην πρώτη φετινή συνάντηση 5χ5 να νικήσει η ομάδα του Θάνου Βοϊκογλου τον Καραβολανίδη και έκτοτε την τρώει στα αυτιά: τελευταία ήττα, τρίτη συνεχόμενη, με 9-5 το Σάββατο 16/10/2010 με ρυθμό ρελαντί. Καλύτερος παίχτης της νικήτριας ομάδας; Ο Αρβανιτόπουλος* (*στο α΄ημίχρονο έπαιζε στου Θάνου τερματοφύλακας- ο νοών νοείτω). Κυριαζίδης και Χατζηκατσούπης, εξακολουθούν να είναι ανένδοτοι στην προοπτική να κατέβουν με την ομάδα των Δασκάλων, στα 11Χ11, τους αρκούν τα 5!!! Οι ηττημένοι είχαν 4-5 πιτσιρικάδες που θέλαν από μια μπάλα ο καθένας και δεν εκμεταλλεύτηκαν καθόλου τις ικανότητες του Μπαντίκου, που άδικα περίμενε στην επίθεση καμιά μπαλιά. Ο Σμάλης απουσίασε, μιας και οι ενοχλήσεις του δεν υποχώρησαν. Ο Νικολάου κατάλαβε πως για να σταυρώσει νίκη πρέπει να αλλάξει ομάδα και έφυγε από του Θάνου. Εγώ τέλος, για χατίρι του Αρβανιτόπουλου που δεν ήθελε να παίξει άλλο τέρμα, άλλαξα ομάδα μαζί του στο ημίχρονο και από τους νικητές πήγα στους...loosers! Ραντεβού, Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος, μεθαύριο Δευτέρα στη Ν.Καρβάλη, με τα υπόλοιπα παιδιά για το προγραμματισμένο φιλικό. παππούλης-αλκούλης