ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 15 Μαρτίου 2018

14/3/2018: ΒΙΣΤΩΝΙΔΑ

Τετάρτη 14 Μαρτίου 2018, στο γήπεδο Γενισέας Ξάνθης, παίξαμε το 7ο μας φιλικό με τους παλαίμαχους Βιστωνίδας. Τελικό αποτέλεσμα 2-0 (ημίχρ 1-0). Ήταν η 3η μας ήττα και το πρώτο μας φιλικό που δεν καταφέραμε να πετύχουμε γκολ. Οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι από εμάς, έκαναν περισσότερες φάσεις, είχαν υπεροχή στην κατοχή μπάλας σε όλο το παιχνίδι και κέρδισαν δίκαια. Εμείς μόνον στο β' ημίχρονο φανήκαμε και στην επίθεση, όπου αν ο αντίπαλος κίπερ δεν ήταν τόσο καλός, ίσως πετυχαίναμε κάποιο γκολ.
*Στα μισά του ημιχρόνου έπιασε βροχή που έφερε σε λίγο χαλάζι, αναγκάζοντάς μας να διακόψουμε για ένα δεκάλεπτο. Στην επανάληψη δεν έριξε σταγόνα.
*Δυστυχώς, αν και δεν υπήρξαν σκληρά μαρκαρίσματα, δύο παίχτες από τους γηπεδούχους (οι Ευθυμίου, Καλφόπουλος) αποχώρησαν λόγω μάλλον σοβαρού τραυματισμού τους- περαστικά τους.
*Παίξαμε με τους: Οικονομίδη, Λάμπρη (Λεπίδα Θ), Χουλιάρα (Μόσχου), Σμάλη, Αρβανιτόπουλο,  Γερομάρκο, Μαδεμτζίδη, Κρυστάλη, Σάμιο, Νάκα, Λεπίδα Γ.