ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2014

Τα βάλαμε με τα νιάτα

Τα βάλαμε με τα νιάτα χθες Τετάρτη στη Γραβούνα, σε φιλικό παιχνίδι με την ομάδα του χωριού και δεν τα πήγαμε άσχημα. Το τελικό σκορ 2-2 (ημίχρονο 1-0 χάναμε) ήρθε μετά από παιχνίδι που σχεδιάστηκε από τον προπονητή πανέξυπνα αλλά και το εφάρμοσε η ομάδα κατά γράμμα. Σφιχτή άμυνα, αντεπιθέσεις, εξαντλητικά μαν του μαν, υπομονή, δυνατό κέντρο, ήταν κάποια από τα ''μυστικά'' με τα οποία καταφέραμε να παίξουμε στα ίσα την κατά πολύ νεανικότερη από εμάς ομάδα της Θράκης. Στα μισά της επανάληψης ισοφαρίσαμε 1-1 με ένα καταπληκτικό γκολ του Φίλιππα και λίγο πριν τη λήξη σε 2-2 με ένα άπιαστο σουτ του Αρκάδιου. Χαρήκαμε με την ισοπαλία σαν να ήταν βαθμός πρωταθλήματος αλλά, νομίζω, την δικαιούμασταν με την απόδοσή μας.
Παίξαμε με τους Οικονομίδη, Νικολάου, Αρβανιτόπουλο, Χουλιάρα, Σάμιο, Μόσχου, Μιχαηλίδη (Χ''γερακούδη), Μαδεμτζίδη, Βλαχογιάννη (Αρκάδιο), Κρυστάλλη (Γερομάρκο), Λεπίδα (Νάκα).