ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Τρίτη 27 Μαρτίου 2012

Ω γλυκιά μου ήττα

Χθες Δευτέρα 26/3/2012, η ομάδα των Δασκάλων αντιμετώπισε στο γήπεδο του Κωτσάλου στην Καβάλα, την ομάδα των Δημοσιογράφων Καβάλας Στο α' μέρος η ομάδα ήταν "σφιγμένη"και έδωσε χώρο στους Δημοσιογράφους που είχαν ευκαρίες να σκοράρουν αλλά δεν τα κατάφεραν Στην αρχή της επανάληψης, προηγήθηκαν με το Νίκο Καραμπετάκη οι Δημοσιογράφοι αλλά σύντομα ισοφάρισαν οι Δάσκαλοι με ωραίο γκολ του Λεπίδα και ακολούθως είχαν, σχεδόν ολοκληρωτικά, την υπεροχή, περιόρισαν στο μισό γήπεδο τους αντιπάλους, είχαν ευκαιρίες, δύο δοκάρια (Σάμιος, Νάκας) αλλά δεν είχαν γκολ. Αν δεν βάζεις γκολ όμως τρως, έτσι και ο Παναγιωτίδης έκανε σε μια αντεπίθεση το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Ικανοποίηση για τον κόουτς Μπούτζιο, γιατί αν και με 12-13 ουσιαστικά παίχτες, αφού τραυματίες και απόντες "έδεσαν τα χέρια του", έκανε η ομάδα ένα υπέροχο β' ημίχρονο, που το μόνο που της έλειπε ήταν το γκολ Ο Νάκας ήταν ο καλύτερος της ομάδας μας, που κατέβηκε με τους Οικονομίδη, Σάμιο (Κακάνη), Νικολάου (Κοντομισόπουλο), Χουλιάρα, Σμάλη, Μιχαηλίδη (λτ Γερομάρκο), Μαδεμτζίδη, Μόσχου, Αρβανιτόπουλο (Κρυστάλη), Νάκα, Λεπίδα. Στον πάγκο με πολιτικά οι τραυματίες Μπαντίκος, Αποστολίδης. Στις φωτογραφίες αριστερά ο δημιουργός Νάκας και δεξιά ο εκτελεστής Λεπίδας. παππούλης