ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ

Πέμπτη 22 Απριλίου 2010

ΔΑΣΚΑΛΟΙ Ξάνθης- ΔΑΣΚΑΛΟΙ Καβάλας 1-1

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης 21/4/2010, οι ομάδες των Δασκάλων Ξάνθης και Καβάλας αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο γήπεδο της ΕΚΤΕΝΕΠΟΛ Ξάνθης. Προηγήθηκαν στο α' ημίχρονο οι Καβαλιώτες με εκτέλεση φάουλ του Δρόσου και ισοφάρισαν αργότερα στο ίδιο ημίχρονο οι γηπεδούχοι. Οι καβαλιώτες έδειξαν πιο έτοιμοι αφού και δοκάρι είχαν (Λεπίδας- α' ημίχρ) και χαμένο πέναλτι (Μιχαηλίδης (φυσικά!!!) β' ημίχρ) και χαμένα τετ-α-τετ (Νάκας- β' ημίχρ). Οι ξανθιώτες ήταν φανερά απροετοίμαστοι και πρέπει να βιαστούν για να έρθουν στα γνωστά επίπεδα ποιοτικού ποδοσφαίρου που παρουσιάζουν τα τελευταία χρόνια. Με τους Δασκάλους Καβάλας έπαιξαν οι: Οικονομίδης, Μπούζιος, Σμάλης (β' ημίχ Χουλιάρας), Σάμιος, Μολοχίδης (Γερομάρκος), Δρόσος (λόγω τραυματισμού Κρυστάλλης), Βενέτης (Νάκας), Τζεράκης (Κακάνης), Λεπίδας, Μιχαηλίδης, Μαδεμτζίδης (Πριονίδης). Προπονητής ο Σουσαμλής Φώτης.
Ο Αρβανιτόπουλος προτίμησε να παίξει με άλλα πράγματα και όχι με το τόπι: ήρθε με πολιτικά (και...παρεούλα), έκατσε και είδε 10 λεπτά από την αρχή του ματς, ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ με την παρέα του για ώρα και ήρθε σαν κύριος!!! 10 λεπτά πριν λήξει το ματς- μόνος. Αυτά για να τα μαθαίνουν όλοι και όλες.